Hírek, aktualitások

Mesél a képviselő

Mesét mond Szabó Róbert alpolgármester, majd kézműves foglalkozás várja a gyerekeket.

Iró-olvasó találkozó Telegdi Ágnessel

A könyvtár vendége Telegdi Ágnes író-természetfotós.

Vácziné Horváth Anikó képe

Játsz velünk offline! Társasjáték a könyvtárban

Társasjátékozni várjuk a kicsiket és nagyokat egyaránt!

Tekerem-csavarom

Váminé Horváth Borbála papírfonással készült tárgyainak kiállítása.

Országos Könyvtári Napok 2020

Szeretettel várunk minden érdeklődőt az Országos Könyvtári Napok simontornyai rendezvényeire október 5- 11 között!

Országos Könyvtári Napok 2019

Szeretettel várunk minden érdeklődőt az Országos Könyvtári Napok simontornyai rndezvényeire!

Digitális Médiaműveltség Szülőknek

Digitális Médiaműveltség Szülőknek címmel 2019.08.07-én 10 órakor szülők és nagyszülők vettek rész a könyvtári DJP Ponton tartott előadáson, ahol Pesti Istvánné könyvtáros, DJP mentor a digitális világ gyermekeinkre leselkedő veszélyeire hívta fel a figyelmet.

Ünnepi könyvhét

Az Ünnepi Könyvhét alkalmából 2019. június 14-én 16 órakor a Simontornyai Városi KÖnyvtárban Boros János Tamás dedikálja legújabb, Hozzál nekem Bandulát című könyvét. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Vácziné Horváth Anikó képe

Ölelj meg egy könyvtárost világnap

Könyvtárunk is csatlakozott az Ölelj meg egy könyvtárost világnaphoz.

Könyvbemutató

Gutai István író mutatta be  február 28-án a Földönfutók, hontalanok : Menekülés a Bácskából 1944-45 című kötetének második kiadását.

Az érdeklődő közönséggel egy érdekes estét tölthettünk, ahol a fiatalok is beletekinthettek történelmünk egy szomorú időszakába.