Hírek, aktualitások

Ünnepi könyvhét

Az Ünnepi Könyvhét alkalmából 2019. június 14-én 16 órakor a Simontornyai Városi KÖnyvtárban Boros János Tamás dedikálja legújabb, Hozzál nekem Bandulát című könyvét. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Vácziné Horváth Anikó képe

Ölelj meg egy könyvtárost világnap

Könyvtárunk is csatlakozott az Ölelj meg egy könyvtárost világnaphoz.

Könyvbemutató

Gutai István író mutatta be  február 28-án a Földönfutók, hontalanok : Menekülés a Bácskából 1944-45 című kötetének második kiadását.

Az érdeklődő közönséggel egy érdekes estét tölthettünk, ahol a fiatalok is beletekinthettek történelmünk egy szomorú időszakába.

Ünnepi nyitva tartás

Kedves Olvasóink!

A könyvtár a hétvégen az alábbiak szerint tart nyitva:

Április 28:  8-12

Április 29: ZÁRVA

Április 30: ZÁRVA

Május 1: ZÁRVA

Május 2: 9-12; 13-17

Internet Fiesta 2018.03.22

Könyvtárunk ebben az évben is csatlakozott az Internet Fiesta országos rendezvény sorozatához. Az idei téma az Internet - Család - Egészség volt. Ebből az alkalomból Apró Etelka pszichológus tartott izgalmas előadást 8. osztályos tanulóknak "Függőségeink" címmel. A rendezvény felhívta a figyelmet a különböző "szerek" általi függőségek mellett a mobil telefon, a vásárlási kényszerek, energia ital fogyasztás veszélyeire is.

Internet Fiesta 2018.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt mácrius 22-én 11 órakor Apró Etelka "Függőségeink" című előadására!

Vácziné Horváth Anikó képe

Országos Könyvtári Napok 2017. október 2-8.

Szeretettel várunk mindenkit programjainkra!

Április 14. Könyvtárosok Világnapja

"A könyvtáros pedig az az ember, akinek a könyv olyan táplálék, szenvedély, sors, szerelem, gyönyör, mámor, kaland és végzet, mint tengerésznek a tenger, a parasztnak a föld, a kertésznek a növény. A tudós a könyvet csak anyagnak veszi: megnézi, olvassa, idézi és félreteszi; a költőnek a könyv csak mű: teremti és elfelejti; a tanítónak csak eszköz: merít belőle és továbbadja; a közönséges embernek csak iparcikk: olvassa és élvezi. Senki nem nyúl úgy a könyvhöz, mint a könyvtáros, oly csendesen és lassan, ahogy az ember csak örök dolgokhoz nyúl: tengerhez, asszonyhoz, földhöz."

Köszöntjük könyvtárunk új honlapján!

Tisztelt Látogató, kedves Olvasó!

Ünnepi nyitva tartás

A könyvtár december 23- január 1-ig zárva tart. Nyitás január 2-án, mindenkit szeretettel várunk!