"Ha a Beatlesek kasszafúrók lettek volna..."

Vácziné Horváth Anikó képe

A Simontornyai Városi Könyvtárban az ünnepi könyvhetet helyi szerző könyvének bemutatójával ünnepeltük. Boros János Tamás író, költő ezúttal a legújabb 11. kötetét mutatta be az érdeklődő közönségnek. A kötet főleg szatirikus hangvételű, prózai írásokat tartalmaz, de helyt kapott benne néhány vers is. A szerző a kötetet saját rajzaival illusztrál. A rendezvényt színesítette a helyi óvodások meglepetésműsora is. Boros János Tamás szívesen ír gyerekeknek is, versei a kicsik között nagyon népszerűek. Végh Istvánné óvónő vezetésével megzenésített verseiből nyújtottak át egy csokrot a szerzőnek. A gyerekek által megalapozott hangulat kellemes beszélgetésben teljesedett ki, melyet megkoronázott az, hogy közösen megtekinthettünk DVD-n egy jelenetet a kisszékelyi nyugíjas színjátszó csoport előadásában, melyet Boros János művéből állítottak színpadra. Boros János Tamás eddig megjelent művei a könyvtárban minden kedves olvasónk számára elérhető. A rendezvéy a TÁMOP 3.2.4. pályázat keretében, Európai Uniós forrásból valósult meg.